Spoštovani učenci in starši!

Tudi v tem šolskem letu na OŠ Frana Roša zbiramo plastične zamaške in odpadne pločevinke ter plastenke pijač, ki jih lahko prinesete v šolo v zabojnika, ki stojita v šolski jedilnici in pri glavnem vhodu, učenci razredne stopnje pa zbirajo odpadno embalažo v svojih učilnicah.

Zamaške in pločevinke bomo zbirali celo leto, jih tehtali in poročali o poteku akcije.

Odpadne plastenke pijač (od 1dcl do 3l)pa bomo zbirali do 30. septembra, saj se pridružujemo Lidlovi zbiralni akciji plastenk, katerih izkupiček bo namenjen otrokom obolelim za rakom- Junakom 3. nadstropja.

Plastenke morajo biti:

• prazne,
  • ne smejo biti stisnjene (poškodovane) ter
  • imeti morajo vidno črtno kodo.

Vljudno vabljeni vsi, da se pridružite pri zbiranju odpadne embalaže (zamaškov, pločevink in plastenk), saj bomo tako pomagali sočloveku hkrati pa k zmanjševanju onesnaževanja okolja in recikliranju embalaže.

Skupaj zmoremo več!

Zapisala: Julija Grm in učenke RaP Znamo biti solidarni